Skočiť na hlavný obsah

ŠOK "ozeleňoval" Zborov. Počas dvoch brigád sme sadili stromy

Pridal/a ŠOK dňa 17.máj 2018

 

V Zborove sme sadili ruské olivy a následne i platany. Sadenice stromčekov pochádzajú z lesnej škôlky okrasných drevín, ktorú prevádzkuje ŠOK, o.z.

Začiatok mája sme v Zborove privítali sadením stromčekov. Prvá brigáda sa konla 5. mája, kedy sme vysadili 36 stromčekov (ruských olív) na prepojovacej ulici medzi ulicami Na Stebníčku a Pod 100 lipami.

Stromčeky boli vypestované v škôlke okrasných drevín, ktorú v Zborove prevádzkuje ŠOK, o. z. Tým sme splnili polovicu nášho plánu na tento rok. V sobotu o 12. mája sme od 13:00 pokračovali druhou brigádou. Tentoraz pre zmenu prebehla výsadba platanov, a to na ľavom brehu Kamenca na Šarišskej ulici.

Prvej brigády sa zúčastnili: Ján Šurkala st., Ján Šurkala ml., Slavomír Geffert, Juliana Geffertová, Marek Kuruc, Timotej Kuruc, Mariana Guláková, Rebeka Gulaková, Jaroslava Jackaninová, Peter Jackanin, Zoe Jackaninová, Jaroslava Chmurovičová, Stanko Chmurovič, Tomáško Chmurovič, Robert Majcher, Slávka Majcherová, Jakub Majcher, Filip Hatala, Maroš Feckanin, Alex Feckanin a Max Feckanin.

Veľká vďaka patrí aj naším sponzorom, s podporou ktorých mohla táto akcia prebehnúť: Obec Zborov, Poľnohospodárske družstvo Magura Zborov, ERSO Zborov a Drogéria Jackaninová. Osobitná vďaka patrí Červenému krížu v Zborove za to, že väčšina brigádnikov sú jeho členovia.

Ako malé poďakovanie pripájame aj zo pár fotografií z úspešnej akcie. Ďakujeme Vám, že nám pomáhate robiť naše okolie krajším!