Drevosochárske sympózium Zborov 2015, druhý ročník "ožívania" dreva


Občianske združenie ŠOK si Vás dovoľuje pozvať na druhý ročník drevosochárskeho sympózia, ktoré sa bude konať od pondelka 13. júla sa pri kultúrnom dome v Zborove.

Šiesti umelci budú pracovať na siedmich sochách významných osobností Makovického panstva a mesta Nitra, jedna socha bude určená pre obec Smilno.

Na tomto podujatí si pripomenieme prínos týchto osobností: Jakob Bauerfreund (svetový maliar pôvodom zo Zborova), Jan Šípek (dobrovoľník Českej družiny, ktorý padol v roku 1915), Ján Telegdy (nitriansky biskup, 17. storočie), JUDr. Janko Jesenský (literát a nitriansky župan), František Mojto (pedagóg a nitriansky starosta), Karol Spišák (herec, režisér a riaditeľ Starého divadla v Nitre), a Pribina (prvé nitrianske knieža).

V priebehu týždňa sme pre návštevníkov pripravili aj sprievodný program. Podujatie bude ukončené vernisážou v sobotu 18. júla o 18:00, kde nebude chýbať živá hudba, občerstvenie a dobrá nálada. Viac informácii na: www.zborovonline.sk, www.sokoz.sk a samozrejme aj na našom facebooku. Srdečne Vás pozývame!

Viac informácií už čoskoro, pretože tento rok máme pripravené aj veľmi zaujímavé prekvapenie v podobe pokračovania projektu!

osveta: 
kultura: