Skočiť na hlavný obsah

Na Klokočine sa bude bezplatne premietať aj veľkofilm 1917

Pridal/a ŠOK dňa 12.august 2020

 

Klokočinské Kultúrne Večery (KáKáVé-čko) opäť prinesú na najväčšie nitrianske sídlisko tip na hodnotné prežitie záveru dňa. Občianske združenie ŠOK – Šport Osveta Kultúra pripravilo v auguste a septembri päť piatkových večerov, ktorým dominuje bezplatné premietanie filmu.

Všetko sa odohráva na amfiteátri za kostolom sv. Gorazda na Klokočine, kde už v úvodný augustový piatkový večer prebehla prvá projekcia. Účasť bola nad očakávania organizátorov, no tí si v rámci plánu podujatia pripravili aj veľkú novinku.

V piatok 14. augusta 2020 sa totiž bude premietať epická snímka 1917, ktorej uvedenie do kín ovplyvnila koronakríza, preto ju mnoho záujemcov u nás nemohlo vidieť podľa svojich očakávaní. Film ocenený tromi Oscarmi a ďalšími desiatimi prestížnymi cenami si diváci budú môcť pozrieť bez vstupného. Všetky premietania sú na programe so začiatkom o 20:30.

„Sme veľmi radi, že vďaka spolupráci s mestom Nitra môže tento životaschopný projekt pokračovať aj v roku 2020. Tešíme sa, že klokočinské sídlisko ožilo kultúrou a medzi množstvom panelákov vzniká priestor na zastavenie, zamyslenie sa a stretnutie ľudí zo svojho okolia a komunity,“ vraví za organizátorov podujatia predseda ŠOK o.z. Ján Ivančík a dodáva: „Pri výbere filmov sme sa snažili o mix, ktorý prinesie novinky, ale aj menej známe snímky. Ich spojovacím motívom je hodnotná myšlienka a tip na zamyslenie sa. Veríme, že vďaka KáKáVé-čku prichádza na sídlisko možnosť zmysluplného prežitia piatkového večera, a to najmä pre mládež.“

Diváci sa môžu tešiť na plátno s veľkosťou štyri metre a mimoriadne kvalitný zvuk. Okrem filmu vzniká aj priestor pre diskusiu a stretnutie známych i neznámych z okolia.

Na programe sú nasledovné filmy, so začiatkom vždy o 20:30:

14.8. “1917“
21.8. Sully
28.8. Sudca (The Judge)
4.9. Boj (Kriegen)