Pomoc pre Švecových sa utešene rozrastá


Na Vianoce sa aj členovia ŠOK, o.z. rozhodli prispieť aspoň malým darom. Pre rodinu Švecových sa pokúšame pripraviť veselšie prežitie vianočných sviatkov.

Vianoce sú časom radosti a štedrosti, no nie každý z nás si ich v tomto idylickom duchu môže dopriať. Práve preto sme sa zapojili do programu Nadácie Orange s našim projektom Vianoce pre Švecových.

Rodinu s viacerými deťmi totiž náhle opustila matka, ktorá zomrela pri pôrode.  Napriek tomu rodina dokázala myslieť na iných a srdce vlastnej matky darovali na transplantáciu, aby zachránilo iný ľudský život. Dnes sa otec Milan stará o novonarodeného Riška, dvojročnú Alžbetku, sedemnásťročnú Katarínu a o vysokoškoláka Jána a Tomáša. Celá finančná záťaž je iba na ňom a jeho najstaršej dcére Márii, ktorá je však už sama matkou. Otec Milan sa preto musí starať o celú domácnosť. Zostal na rodičovskej dovolenke, rodinu však potrebuje zabezpečiť i finančne.

"Okrem štartovného vo výške EUR 250 podporila Nadácia Orange náš projekt aj prihláškou do projektu dakujeme.sme.sk, v ktorom každý dar jednotlivca znásobí 1:1. Za každé vyzbierané euro tak nadácia prispela ďalším eurom a my veríme, že do Vianoc sa nám podarí podporiť Švecových aspoň sumou EUR 500 ako príspevkom na krajšie prežitie vianočných sviatkov," vraví autor myšlienky a PR manažér združenia ŠOK Dominik Hollý.

Viac informácii a možnosť podpory pre Švecových nájdete na tomto odkaze. Celý dar odovzdáme najneskôr 23. decembra 2015.

novinky: 
osveta: