Víkend hokejbalových šampiónov 2012 - boj o titul regionálneho majstra


V dňoch 11. a 12. augusta sa bude bojovať o titul kráľa regionálnych líg.

O tom, že leto prináša hokejbalových turnajov ako maku netreba veľa diskutovať. Niektoré sú na skrátenie neznesiteľne dlhého letného voľna, iné prinesú skutočne kvalitný hokejbalový zážitok. V Gajaroch sa v dňoch 11. a 12. augusta pokúsime o prienik týchto množín, aby sme zároveň vytvorili niečo viac ako len ďalší letný turnaj. Pozývame vás na Víkend hokejbalových šapiónov 2012.

Turnaj pod záštitou TOPhbl.sk a občianskeho združenia ŠOK - Šport Osveta Kultúra chce sprostredkovať vzájomné súperenie všetkým víťazom regionálnych líg na Slovensku. Pozvánka tak bude doručená každému víťazovi z viac ako 40 regionálnych súťaží na celom území Slovenska. V prípade, že víťaz neprejaví záujem, prihlásiť sa môže druhý najlepší tím (v prípade nezáujmu následne prechádza možnosť účasti na mužstvá umiestnené na ďalších priečkach).

Všetko sa teda bude odvíjať iba od záujmu regionálnych šampiónov. Turnaja 4. a 5. augusta sa môžu zúčastniť dve mužstvá, ktoré obsadili v regionálnych súťažiach najvyššie priečky. V prípade väčšieho záujmu bude k dispozícií i termín o týždeň neskôr, teda 11. a 12. august, na ktorom si zmerajú sily zvyšní šampióni. Prvých šesť mužstiev z oboch turnajov následne obdrží pozvánku do finále, ktoré sa bude konať za účasti 12 najlepších regionálnych klubov z celého Slovenska v krytej Arene 71 v Gajaroch v zimnom termíne (ten bude neskôr upresnený podľa počtu záujemcov).

Cieľ turnaja je teda jasný. Dať všetkým regionálnym šampiónom na Slovensku možnosť zmerať si sily s celoštátnou konkurenciou. Regionálne tituly tak zrazu môžu nabrať výrazne ligotavejší lesk a celé Slovensko bude môcť pozorovať, ktorá regionálna súťaž má skutočne hokejbalové zázemie. Na rozlosovanie do jednotlivých skupín, resp. termínov bude mať vplyv umiestnenie ligy v poslednom ročníku diváckej ankety TOPhbl liga sezóny. Od nasledujúceho ročníka bude kritériom taktiež umiestnenie zástupcov líg na premiérovom Víkende hokejbalových šampiónov.

Informácie o turnaji:

Organizátor: TOPhbl.sk a občianske združenie ŠOK - Šport Osveta Kultúra

Dátum: 11. a 12. august 2012 a 25. a 26. august 2012

Dejisko: Aréna 71, Gajary

Predpokladaný hrací čas: 2x12 min (so zastavovaním), môže byť upravený v prípade priveľkého záujmu

Pravidlá: platné pravidlá SHbÚ, herný systém 5+1. Nakoľko ide o turnaj regionálnych líg s rôznymi povinnými výstrojami, prilba nebude povinná, ale organizátor jej využitie odporúča.

Zápisné: 130€/klub

Okrem hokejbalu si účastníci i diváci budú môcť zahrať ping-pong, či paintball, k dispozícií bude i lukostreľba, guláš a ďalšie zaujímavé aktivity.

Propozície turnaja

Prihlasovanie je možné do 15.júla 2012:

Adriana Migrová
migrova@tophbl.sk

Úplné propozície turnaja a logo budú zverejnené už čoskoro

novinky: 
sport: