Skočiť na hlavný obsah

Víkend hokejbalových šampiónov: V Žiline sa ukáže, kto je najlepší!

Pridal/a ŠOK dňa 1.apríl 2019

 

Siedma edícia boja o titul kráľa regionálnych líg bude opäť v Žiline a opäť v auguste. Prihlasovanie na Víkend hokejbalových šampiónov sa začína.

V roku 2018 sa po piatich vydaniach presunul Víkend hokejbalových šampiónov z Gajár do Žiliny a na severe Slovenska sa bude hrať aj siedma edícia tohto hokejbalového sviatku. V dňoch 10. a 11. augusta 2019 privíta žilinská športová hala na Bôriku majstrov z celého Slovenska, aby sme sa dozvedeli, kto bude novým držiteľom titulu kráľ regionálnych líg.

V žilinskej „korytnačke“ sa teda bude Víkend hokejbalových šampiónov konať po druhý raz. Špičková hracia plocha, výborné športové prostredie a zázemie krajského mesta. To je komfort, ktorý bude na účastníkov prestížneho hokejbalového sviatku pripravený aj v roku 2019. Nakoľko pred sebou máme rok majstrovstiev sveta, museli organizátori termín oproti pôvodnému plánu upraviť vzhľadom na rôzne kolízie v kalendári podujatí.

Žilina sa vlani jednoznačne ukázala ako výborná voľba. Napriek augustovému teplu bolo v hale fantastické prostredie, ktoré si pochvaľovali účastníci zo všetkých kútov Slovenska. Druhý ročník na severe republiky sa pokúsime pripraviť ešte kvalitnejšie, než ten predchádzajúci. Veríme, že sa v Žiline opäť stretne hokejbalová elita zo všetkých kútov a spolu si užijeme siedme pokračovanie tohto výnimočného projektu. Vďaka patrí opäť Karolovi Čepcovi a ľuďom z jeho okolia, že môžeme turnaj pripravovať v takýchto výborných podmienkach,“ hovorí jeden zo spoluorganizátorov Víkendu šampiónov Ján Ivančík.

Napriek letnému termínu konania turnaja platí, že prihlasovanie na turnaj bude prebiehať na základe umiestnenia klubov v sezóne 2017/2018 (t.j. v uplynulom ročníku, nie v práve prebiehajúcom).

Do Víkendu hokejbalových šampiónov 2018/2019 sa môžu prihlásiť prednostne 2 najlepšie umiestnené tímy z každej regionálnej súťaže na Slovensku. V prípade neúčasti ligového šampióna, resp. porazeného finalistu prechádza pozvánka na zvyšné kluby v lige. Aj v siedmom ročníku Víkendu hokejbalových šampiónov platí, že súťaž, ktorá sa hrá systémom 3+1 môže byť zastúpená po dohode s organizátorom i výberom súťaže (v ktorom budú mať proporčné zastúpenie najlepšie ligové mužstvá), prihlásiť sa môže i víťaz súťaže hranej turnajovým systémom. Pri ligách, ktoré sa nehrajú systémom 5+1 si organizátor vyhradzuje právo udeliť odôvodnenú výnimku pri skladbe tímu.

REGISTRÁCIA OPÄŤ AJ ONLINE

Cieľ turnaja je teda jasný. Dať všetkým regionálnym šampiónom na Slovensku možnosť zmerať si sily s celoštátnou konkurenciou. Regionálne tituly tak zrazu môžu nabrať výrazne ligotavejší lesk a celé Slovensko bude môcť pozorovať, ktorá regionálna súťaž má skutočne hokejbalové zázemie.

Vlani Víkend hokejbalových šampiónov jednoznačne ovládla Farma Petržalka, ktorá sa turnajom prebila bez jediného zaváhania. Vo finále sa vôbec po prvý raz stretli dva tímy zo ZHbL, pričom Lizards Stupava ťahala za kratší koniec a umožnila tak Farme obhájiť triumf spred roka. Mimoriadne zaujímavým bol prienik Liptákov (Funky Monkeys) do boja o tretie miesto, kde si zmerali sily so žilinským Mikomixom, neskorším bronzovým medailistom.

Rovnako ako každoročne, aj tentoraz bude Víkend hokejbalových šampiónov kvalitne mediálne zastrešený, a to vďaka mnohým mediálnym partnerom podujatia. Samozrejmosťou sú live štatistiky, fotografie a videá z podujatia, ale aj rozhovory a iné zaujímavosti. Chýbať nebude ani sprievodný program. Organizátor ale pripravuje aj ďalšie zaujímavosti a súťaže, ktoré budú do začiatku turnaja prezentované na TOPhbl.sk – t.j. na webe hlavnom mediálnom partnerovi podujatia.
OrganizátorTOPhbl.sk a občianske združenie ŠOK - Šport Osveta Kultúra

Dátum: 10. a 11. august 2019

Dejisko: Hala na Bôriku, Žilina

Predpokladaný hrací čas: 2x12 min (so zastavovaním - čistý čas), môže byť upravený s ohľadom na počet prihlásených tímov

Pravidlá: platné pravidlá SHbÚ bez zakázaného uvoľnenia, herný systém 5+1. Nakoľko ide o turnaj regionálnych líg s rôznymi povinnými výstrojami, prilba nebude povinná, ale organizátor jej využitie výslovne odporúča. Všetci hráči jedného družstva musia mať jednotné dresy, tepláky resp. štulpne u brankárov nemusí byť zachovaná farba dresov. Čakacia doba nie je. Tresty podľa sadzobníka SHbÚ (2, 5, 10, OT ). V prípade bitky alebo vážnej šarvátky, či vyššieho trestu je organizátor oprávnený udeliť hráčovi zákaz na jeden alebo viac zápasov, prípadne zákaz hry až do konca turnaja.

Pre určenie poradia v skupinách sa postupuje v zmysle nasledovného kľúča: 1. body, 2. lepší vzájomný zápas, 3. rozdiel skóre, 4. vyšší počet strelených gólov, 5. žreb/rozstrel na 3 samostatné nájazdy podľa rozhodnutia organizátora.

Bodovanie v skupinách: 3 body výhra, 2 body výhra po samostatných nájazdoch, 1 bod prehra po sam. nájazdoch. V prípade nerozhodného skóre po riadnom hracom čase nasledujú samostatné nájazdy v počte 3.

Každý hráč hrá na vlastnú zodpovednosť, v areáli ihriska bude len základná zdravotná pomoc.

Ubytovanie: V okolí haly je viacero ubytovní, organizátor vie v prípade záujmu odporučiť vhodné ubytovanie. Tímy si ubytovanie zabezpečujú samostatne, organizátor je však aj pri riešení týchto otázok nápomocný.

Štartovné: 130€/klub (štartovné, resp. po dohode s organizátorom jeho časť, je potrebné uhradiť podľa výzvy organizátora)

Pitný režim: zabezpečuje organizátor

Rozhodcovia: skúsení arbitri spĺňajúci kritériá SHbÚ

Súpiska mužstva: Pred začiatkom turnaja budú všetky tímy vyzvané na to, aby predložili organizátorovi svoju súpisku, na ktorej budú uvedení všetci hráči, ktorí budú štartovať počas turnaja. Toto opatrenie má zabezpečiť, aby tímy hrali v zložení, v ktorom nastupovali vo svojich regionálnych súťažiach. Keďže tímy môžu mať záujem počas zimy aj o nové akvizície, bude stanovený presný počet výnimiek, teda hráčov, ktorí môžu nastúpiť aj za klub, v ktorom počas sezóny nenastupovali. Tento počet bude upresnený do začiatku turnaja, nemal by ale prekročiť štyroch hokejbalistov. Záväzná bude odovzdaná súpiska. Po začatí prvého stretnutia tímu na turnaji nebude možné na súpisku dopisovať ďalších hráčov. Každý hráč zapísaný na súpiske bude môcť nastúpiť, to aj v prípade, že neabsolvoval stretnutia zo základnej časti.

Herný model (základná skupina a play-off) budú určené na základe finálneho počtu účastníkov.

Okrem hokejbalu budú pripravené i ďalšie, sprievodné atrakcie (napr. súťaž o kráľa strelcov) – viac informácii o nich nájdete do začiatku turnaja na TOPhbl.sk.

Prihlasovanie a podrobné informácie:
info@sokoz.skredakcia@tophbl.sk