Začína sa tretí ročník Drevosochárskeho sympózia Zborov


Drevosochárske sympózium v Zborove aj tento rok s bohatým sprievodným programom a štyrmi "drevenými" osobnosťami.

Drevosochárske sympózium v Zborove napíše svoj tretí ročník ročník. Aj v roku 2016 tak Zborov ožije nevšedným umením, ktoré z dreva vytvára umenie a zosobňuje významné osobnosti našich dejín.

Sympózium sa tento rok bude konať od pondelka 18. júla v Šerédyho parku v Zborove. Štyria umelci budú pracovať na sochách postáv našich dejín: sv. Gorazda, grófky Žofie Rákociovej, hudobného skladateľa Bélu Kelera a vyobrazení erbu obce Smilno – gazdu sbýkom.

V priebehu týždňa je pre návštevníkov pripravený bohatý sprievodný program. Vo štvrtok sabude o 20:00 konať koncert v Šerédyho parku. V piatok, 22. Júla o 19:00, zaznie prvýkrát po100 rokoch hudba v klenbách Kostola sv. Žofie v Zborove, kde Československé komorné duoprestaví výber z tvorby slávneho bardejovského skladateľa Bélu Kelera. Sympózium budeukončené v sobotu, 23. júla vernisážou, ktorá sa začne o 18:00, kde nebude chýbať živáhudba, občerstvenie a dobrá nálada. Viac informácii na: www.zborovonline.sk a nawww.sokoz.sk. Sledujte aj našu facebookovu stránku, kde každodenne aktualizujeme galériu.

osveta: 
kultura: