Skočiť na hlavný obsah
KáKáVé-čko napíše piate pokračovanie

Na Klokočine budeme premietať netradičné filmy pre všetky vekové kategórie

Pridal/a ŠOK dňa 31.júl 2023

Sídlisko môže byť nielen miestom na prespatie, ale aj kultúrnym bodom. S týmto zámerom vstupujú Klokočinské Kultúrne Večery do svojho piateho ročníka, počas ktorého opäť prinesú na najväčšie nitrianske sídlisko filmové zážitky a zaujímavý sprievodný program.

Všetko sa bude odohrávať počas augustových piatkov na amfiteátri za kostolom sv. Gorazda. Na návštevníkov je pripravené vyše štvormetrové plátno, vysoko kvalitný priestorový zvuk a výber filmov pre malých i veľkých. To všetko bez vstupného.

„Veľmi sa tešíme z toho, že klokočinské premietania si v našom meste získali obľubu. Vďaka partnerom môžeme v tejto milej akcii pokračovať, ďalej budovať komunitu a šíriť kultúru aj medzi panelákmi. Keďže mottom tohto ročníka je „spoznať svojho suseda“, program sme namixovali tak, aby si diváci oddýchli, mali sa nad čím zamyslieť, ale nezabudli sme ani na najmenších,“ hovorí za organizátorov Ján Ivančík.

Aj po piaty raz usporiadatelia vsadili na filmy s hlbšou pointou. Na úvod tak 4. augusta premietnu snímku Zázračný lekár: Príbeh Bena Carsona o poprednom neurochirurgovi, ktorý sa vďaka podpore od rodiny dokázal vypracovať z veľmi biednych pomerov. O týždeň neskôr (11.8.) bude nasledovať snímka „Z Paríža do Paríža“, zachytávajúca skutočný príbeh dvoch bratov, ktorí počas druhej svetovej vojny museli priskoro dospieť, aby mohli prežiť.

Tretie premietanie bude patriť hviezdnemu Markovi Wahlbergovi a jeho počinu „Otec Stu“ o tom, ako sa z bitkára a skrachovanca môže stať  inšpiratívna osobnosť. ŠOK túto drámu na Slovensku dostane na veľké plátno medzi prvými. Na záver prázdnin sa môžu tešiť najmä deti, pre ktoré je pripravená „Heidi, dievčatko z hôr“. Hraná adaptácia z roku 2015 zachytáva príbeh malej siroty, ktorá pretvorí srdcia všetkých naokolo, vrátane nevrlého starého otca.

Okrem filmov bude pre návštevníkov pripravená aj výstava „Mami, ja nechcem vojnu“. ŠOK ju do Nitry premiérovo prináša v spolupráci s Poľským inštitútom v Bratislave. Výstava predstavuje pocity detí z Ukrajiny formou  autentických kresieb, pričom tieto diela nesprevádza žiadny sprievodný text.

Podujatie je realizované za finančnej podpory Nadácie SPP, Nitrianskej komunitnej nadácie v rámci programu „Spoznajme sa“ a mesta Nitra. Hlavným partnerom je farnosť Nitra- Klokočina.

KáKáVé-čko napíše piate pokračovanie